Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Miért a matek a „mumustárgy” a középiskolában és az egyetemen? Ezekre a kérdésekre kerestük a választ a 2022-es matekérettségi napján a Corvinus kutatójával.
Íme az idei felvételi legnépszerűbb orvosi, jogi, informatikai, bölcsész, műszaki, gazdasági és természettudományi képzésének ponthatára. Összegyűjtöttük az összeset.
Várakozáson felül, tömegesen jelentkeztek az ELTE új gazdasági szakjaira februárban – derült ki az első helyes jelentkezések mutatójából. A mesterképzéseknél a 24 gazdaságtudományi szakot hirdető hazai intézmény közül a 2. legnépszerűbb az ELTE.
Hányan jelentkeztek a 2018-as felvételin a gazdasági alap- és osztatlan szakokra? Melyek a legnépszerűbb alapképzések? Itt találjátok az összes és az első helyes jelentkezők számát.
2018 szeptemberétől tízféle alapszakot, kilencféle mesterszakot, továbbá négyféle felsőoktatási szakképzést indít az ELTE budapesti és szombathelyi képzési központjaiban.
Ismét nagy kihívás előtt állnak a gazdaságtudományi képzések: valahogy pótolniuk kell azokat a fiatalokat, akik külföldön akarnak ugyanilyen képesítést szerezni - írja a HVG.
A gazdasági szakokon hallgatók szeretnének minél több országban dolgozni, de ha úgy hozza a sors, akkor egyetlen céghez is hűek maradnak - erre jutott egy nemzetközi felmérés.
Csökkentené az alapszakok számát és bevezetné a duális képzést a gazdaságtudományi területen a felsőoktatási államtitkárság, amely az ágazat stratégiatervezetét múlt szerdán hozta nyilvánosságra.
Nehéz dolgotok lesz, ha gazdasági szakra szeretnétek bekerülni, ráadásul ösztöndíjas helyre pályáztok - egy év alatt 11 ezerrel ugrott meg az államilag finanszírozott gazdasági képzésre jelentkezők száma. A legtöbb szakon ráadásul már második éve központi ponthatárokat húznak.
Az idei évhez hasonlóan 2014-ben is egy központilag meghatározott ponthatárt kell elérniuük azoknak a felvételizőknek, akik valamelyik gazdasági szakon, állami ösztöndíjasként szeretnének tanulni. Mennyit kell fizetnetek, ha nem kerültök be támogatott helyre? Íme, a magyar nyelvű, nappali képzések önköltsége.
Kellemetlen meglepetés érte a hallgatókat az ELTE-n és a Corvinuson: hiába várták a szokásos tanulmányi és szociális ösztöndíjat. Egyre több végzős középiskolás felvételizik külföldi egyetemre. A Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája nem tüntet, hanem folytatja a tárgyalásokat a "röghöz kötés" feltételeiről. A családi életről is tanulhatnak szeptembertől az általános iskolások. A hét hírei és cikkei.
Gazdálkodási és menedzsment, turizmus-vendéglátás, pénzügy és számvitel, kereskedelem és marketing - az előző évekhez hasonlóan 2012-ben is ezek voltak a legnépszerűbb gazdasági szakok, amelyek annak ellenére vonzottak több ezer jelentkezőt, hogy már tavaly is csak fizetős formában indultak. Idén az üzleti szakok mellett a közgazdasági képzéseken sem lesznek állami ösztöndíjas helyek. Utánajártunk, félévenként mennyibe kerülnek a gazdasági szakok.